Нехай землю в Карпатах риють лише дикі кабани, а не джипи!

Сьогодні популярним видом відпочинку для туристів став «джипінг» на гірських територіях.
Люди беруть громіздкі машини і гасають на них по горах, риють землю, знищують флору, шумом лякають тварин, які живуть у лісах.
Це приносить прибуток підприємцям, які цим займаються? Так.
Це розваги? Так, але сумнівні.
Задля цих своїх розваг люди відбирають останні клапті оселі диких тварин.
Львівщина також потрапила у список такого виду відпочинку, який завдає непоправної шкоди навколишньому природному середовищу.
На жаль, «джипінг туризм» широко розповсюджений не на відповідно обладнаних трасах, відведених територіях, а проводиться у природних парках, заповідниках.
Проте Закон каже нам, що відповідно до статтей 16, 18, 21, 24, 30 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» заборонено пересування механічних транспортних засобів, за винятком шляхів загального користування на території природних заповідників, для заповідних зон біосферних заповідників, у заповідних зонах національних природних парків, у заповідних зонах регіональних ландшафтних парків, у заповідних урочищах.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України закликає територіальні органи утриматись від погодження заходів з використанням авто-, мототранспорту на природних територіях, а також передбачає додаткові заходи щодо збереження територій та об’єктів природо-заповідного фонду від проведення ралі та «джипінгів».
Я підтримую заборону “джипінгу” в охоронюваних локаціях.
Це неприпустимо!
Тому сьогодні на сесії Львівська обласна рада подав звернення про посилення контролю за дотриманням
законодавства на територіях
природно-заповідного фонду області та проханням запобігання «джипінгу» на територіях природо-заповідного фонду Львівщини.
Звернувся із цим до Головного управління Національної поліції у Львівській області, Львівської ОДА та
Дерекоінспекції у Львівській області.
Очікую, що депутати ЛОР підтримають це звернення, бо довкілля мусимо берегти, а не знищувати заради розваги.